21st Century Digital Boy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
21st Century Digital Boy

Ролеви игри
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 2. Уокингам

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyWed Aug 19, 2015 3:48 pm

- Въпросният господин е вълкоподобен бийст с внушителни размери и тъмна окраска - уточни Уокингам, когато дамата ги остави сами. - Съдейки по впечатлението, което ми остави след като лично разговарях с него, не бих се изненадал, ако не Ви се е представил или е използвал псевдоним. Аз самият узнах името му от неговия работодател.
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyWed Aug 19, 2015 3:55 pm

- Аха, значи това е бил мистър Смит. Да, разговарях с него вчера. - Робърт изведнъж се намръщи. - Слугата ми също. Използвал е доста необичаен метод, за да ме намери.
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyWed Aug 19, 2015 4:06 pm

Сайлъс повдигна вежда въпросително, но само каза:
- Не се и съмнявам. Но да оставим мистър Смит настрана. Да разбирам, че сте наясно какво ме води при Вас?
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyWed Aug 19, 2015 4:11 pm

Няколко мига Робърт примигваше озадачено.
- Честно казано, нямам представа, - отвърна той. - Не очаквах гости по това време, особено гости като вас. Сигурно трябва да е нещо свързано с въпросния мистър Смит?
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyThu Aug 20, 2015 6:53 pm

Графът се взря в Робърт невярващо, опитвайки се да разбере дали събеседникът му действително не знаеше нищо или просто му се подиграваше.
- Става дума за братовчедите Ви, мистър Дойл. Майкъл и Хенриета. Преди няколко дни са напуснали дома си тайно и от тогава никой не ги е виждал. Мисис Дойл е прибегнала до услугите на мистър Смит или по-точно до тези на един джентълмен, за когото мистър Смит работи, с надеждата децата да бъдат открити. От мистър Смит разбрах, че изчезването им е било предмет на снощния Ви разговор.
Междувременно в главата на Сайлъс се заредиха множество епитети и изрази по адрес на мистър Смит, каквито дори и на сън не би си помислил да употреби в писмо до жена си.
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyThu Aug 20, 2015 7:12 pm

- Значи е истина! - след кратка пауза промълви домакинът. - Признавам, че съм изненадан. Господинът ме намери снощи в Тен Белс Пъб и без да се представи заяви, че Майкъл Дойл е изчезнал и той се опитва да го открие. Беше ми трудно да повярвам, че хлапето го няма от няколко дни - все пак, ваканция е, сигурно останал да се забавлява при някой от приятелите си - но все пак се опитах да помогна доколкото мога. Споменах някои имена, но тъкмо мислех да поразпитам за подробности и господинът си тръгна. Когато се прибрах, открих, че първо се е отбил тук и почти е удушил слугата ми, опитвайки се да разбере къде съм. След този детайл започнах сериозно да се съмнявам какво точно е искал и дали това, което ми е казал е истина.
Уокингам едва сега забеляза, че Робърт Дойл има леко омърляният вид на човек, който макар и да се е постарал да се приведе в прилично състояние, все пак не е успял да прикрие напълно следите от среднощен гуляй.
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 21, 2015 6:10 pm

- Но не помислихте да се поинтересувате относно благосъстоянието на братовчедите си - укорително отбеляза Уокингам. - Предполагам изобщо не Ви е хрумвало до какви последици може да доведе примерът, който давате на двама впечатлителни младежи!
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 21, 2015 6:19 pm

- Както ви казах, смятах да попитам, - засегнат отвърна Робърт. - Но косматият господин си тръгна твърде бързо. Заповядайте, нека да поседнем. Искате ли чай?
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 21, 2015 6:30 pm

Уокингам изсумтя пренебрежително но се настани до масичката за чай. Не каза нищо в отговор, само се взря начумерено в Робърт, сякаш очакваше някакво обяснение.
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 21, 2015 7:05 pm

Без да се притеснява особено от изражението на госта си, младежът позвъни с едно месингово звънче и слугата се появи да налее чай. От украсения със златни орнаменти чайник се разнасяше жасминово ухание с лек нотки на иланг-иланг.
- Патриша подари този сервиз на майка ми, - довери Робърт на Уокингам като побутна към него захарницата и сметаниерата. - У тях са заринати с тонове китайски порцелан, но този е виенски. Майка ми не обича ориенталските посуди - намира ги за твърде чужди.
След като слугата излезе, младежът се настани срещу госта си, наля и в своята чаша и щедро посипа сметана. Очевидно се наслаждаваше на себе си и дори да имаше махмурлук, това не му пречеше да е в добро настроение.
- Та какво, казвате, че се е случило с хлапетата?
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 21, 2015 7:24 pm

- Напуснали са дома си, мистър Дойл. През прозореца, без да уведомят никого. Както са правили и преди, доколкото бях уведомен, с насърчение от Вас - тонът в гласа на графа можеше да вкисне мляко. - Нямате ли срам, човече! Да си играете с бъдещето на две деца зад гърба на родителите им! Ваша плът и кръв! Току-що Ви казах до какво е довел вашият безотговорен пример, а Вие седите и ми говорите за порцелан!
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 21, 2015 7:57 pm

Робърт за момент примига неуверено, но после все пак успя да се засмее.
- О да, какъв безсрамен злодей съм аз - да водя хлапетата на театър и да пия чай с лорд Уокингам. - Младежът накипри устни и възкликна с бабешки фалцет: - Помощ, полиция, спасете почтените граждани от тази чудовищна заплаха за почтенността им!
Робърт погледна с очакване към госта си, но след като не видя желания отклик на шегата си, сконфузено разбърка сметаната.
- Не отричам, че известно време ги извеждах нощем из града. Вече са достатъчно големи за да влязат в обществото, а кой съм аз, за да ти спирам да се насладят на радостите на живота? Ако няма кой да им отвори прозореца, образно казано, ще изсъхнат от меланхолия в онзи кокошарник. А Лондон може да им предложи толкова много! Къде другаде могат да срещнат накуп толкова много ценители на изкуството, виртоуози, поети или творци, които са превърнали самия си живот в изуство?! Не знам дали знаете, че Хенриета си пада по музикалния театър - но освен да я водят на онези вресливи европейски опери, родитулите и не и позволяват да види нищо друго от сценичния живот. Все пак, имайте предвид, че винаги съм предупреждавал хлапетата да не правят глупости и да не рискуват да си навлекат неприятности докато са навън.


Last edited by Разказвач on Mon Aug 24, 2015 12:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 21, 2015 8:38 pm

- Достатъчно, сър! - Уокингам се изправи рязко, избутвайки стола си назад със звучно стържене.
"Не помня някога да съм се чувствал по-безпомощен, милейди. Едничкото ми желание е да видя как цялата сила на закона - и държавния, и небесния - се стоварва върху този арогантен дегенерат! Единствено мисълта за скандала, който ще унищожи всякакви перспективи за нормален обществен живот на близнаците ме спира да не го изоблича на мига. Моля се на Рафаел този непрокопсаник да бъде застигнат от каквото заслужава."
Сайлъс с усилие се опита да се овладее и продължи с тих, треперещ от гняв глас:
- Настоявам да ми кажете с какви личности сте срещали близнаците и какви запознанства са завъразли покрай среднощните Ви гуляи. Баща им ще пристигне в Лондон довечера. Имате думата ми, че щом децата бъдат открити - ако изобщо бъдат открити невредими, ще се погрижа никога повече да не видят лицето Ви и да не чуят името Ви. Ако Хенри реши да спре Майкъл от училище и да затвори Хенриета в изолирана къща в провинцията, докато не навърши 40, ще имат да благодарят на Вас за наказанието си.
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 21, 2015 9:14 pm

Усмивката на Робърт се стопи и веждите му леко надвиснаха към основата на носа.
- Честно казано, не се съмнявам, че можете да убедите баща им за такива драстични наказания. Хенри обича повече порцеланите си отколкото тях. И все пак, милорд, не забравяйте - изчезнали са в мое отсъствие. Докато излизаха с мен не им се случи нищо. Когато разбрах, че са започнали да се измъкват сами, се опитах да следя къде точно отиват и да ги предупредя, че рискуват твърде много. Не по всички улици в този град цъфтят цветя; дори и в компания нощните странствания не винаги са безопасни. За съжаление, не бих казал, че приемаха думите ми сериозно. Не и след като се отегчиха от компанията ми.
Робърт отпи от чашата си и поразмишлява.
- Да видим, с кого съм ги запознал? Мисля, че първо беше Дилан, Хенриета много си падна по нея. Дай и на нея само сцена и музика и я остави. После беше Мартин, Мартин Кройл. Той е особен тип, но близнаците бяха очаровани от него. Хмм, кой друг? Защо не седнете впрочем? Сигурен съм, че можем да обсъдим въпроса цивилизовано. В крайна сметка, аз също искам да открием хлапетата.
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyMon Aug 24, 2015 2:50 pm

Няколко мига Сайлъс изглеждаше, като че искаше да отвърне нещо язвително, но накрая се отказа, придърпа стола си обратно и седна.
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyMon Aug 24, 2015 3:11 pm

- Разбира се, и Харингтън. Той е джудже, наскоро започна да се появява в Тен Белс Пъб. Харингтън е голям чешит, хлапетата доста се забавляваха с него.  Чувам, че ги е развеждал из доста места в източната част, особено след като спряха да излизат с мен. - Робърт погледна госта си предпазливо. - Не знам дали трябва да броя тук и лейди Мириам, тя винаги е била с мен когато излизахме с близнаците.
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyWed Aug 26, 2015 11:49 am

Сайлъс хвърли неодобрителен поглед към вратата, през която бе излязла лейди Мириам, но не каза нищо.
- Доколкото разбирам, следващият ни ход ще трябва да бъде разговор с въпросния Харингтън, след като казвате, че е поел от Вас функцията на водач. Какво можете да ми кажете за него?
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyWed Aug 26, 2015 12:10 pm

- От вашите уста звучи все едно е било обмислено. Всъщност близнаците просто решиха, че Харингтън им е по-интересен от мен и приятелите ми и започнаха да посещават града в неговата компания, вместо в моята. - Робърт сви рамене безучастно. - Нямам представа къде живее. Чувал съм го обаче често да разказва кръчмарски преживелици и май всичките му истории бяха от таверните в Уапинг. Струва ми се, че е дребен предприемач, но честно казано, никога не съм се интересувал с какво се занимава.
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyWed Aug 26, 2015 12:21 pm

- Редовно ли посещава това... заведение... което споменахте? Тен Белс Пъб?
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyWed Aug 26, 2015 12:25 pm

- Да, имаше период в който редовно го засичах там. Но от известно време не съм го мяркал. Изглежда откакто започна да се движи с хлапетата предпочита други места.
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 28, 2015 10:56 am

Сайлъс се замисли за момент.
- И все пак, може би ще е по-разумно да започнем търсенето от там, отколкото да проверяваме всяка пивница в Ийст Енд. Мистър Дойл, трябва да призная, че ще имам нужда от Вашата помощ. В момента единственият ми водач в... кръчмарските среди е мистър Смит.
Уокингам изгледа Робърт многозначително, след което продължи:
- А и предполагам, че неговият кръг от познати обхваща по-скоро работническата прослойка, отколкото бохеми - графът произнесе думата, сякаш говореше за нещо прогнило и заразно, - и бизнесмени, чудещи се как да пропилеят парите си.
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Aug 28, 2015 12:00 pm

- Искате да ви заведа до Тен Белс Пъб ли? - Робърт изгледа любопитно госта си. - С удоволствие, но часът е малко ранен за Харингтън. Никога не съм го виждал там преди девет вечерта. Иначе в Уапинг и аз избягвам да ходя, така че не виждам как бих могъл да съм ви полезен из местните кръчми. Все пак, това наистина е работнически квартал. Не че имам нещо против работниците, - той се ухили предизвикателно на Уокингам, - но все пак повечето от тях не покриват изискванията на чувствителната ми натура. Ако човек не е подходящо артистичен или поне малко красив просто не ми е интересен.
- В такъв случай, ще отидем по време, което, според Вас, има по-голяма вероятност да го срещнем. Или хора, които биха имали представа къде можем да го открием.
Робърт сви рамене.
- Както желаете. За мен не е проблем, тъй като и без това посещавам мястото често.  Имате ли вече някаква хипотеза какво може да се е случило?
- Не смея да правя предположения - отвърна графът мрачно. - Може да е пакост, излязла от контрол, може и да е нещо ужасно.
Робърт мълчеше и когато след няколко мига тишината започна да става неудобна, стана и позвъни със звънчето. Слугата с високата яка се появи чиннно на вратата и домакинът поиска чиния с кифлички, бисквити или каквото друго се намира, както и допълнителен чай.
- Мога ли да ви помогна с нещо друго? - любезно се осведоми след това младежът.
Уокингам се размърда неудобно на стола си.
- Предполагам, че би било... крайно неуместно за един джентълмен да се появи открито в заведение от такъв сорт.
По гласа на графа личеше, че намира тази мисъл за изключително непривлекателна.
- Особено ако въпросният джентълмен е разпознаваема личност.
- За репутацията си ли се притеснявате? - Очите на Робърт проблеснаха. - Ако желаете, имам перука и изкуствени мустаци тук, мога да ви ги заема. Няма да твърдя, че майка ви не би ви разпознала с тях, но от друга страна, сигурно и не очаквате да я срещнете там, нали? - Домакинът се ухили за миг, но преди Уокингам да е реагирал побърза да добави: - Само се шегувам.
- Не само за собствената си репутация, сър! Името ми не принадлежи единствено на мен, имам семейство, за което съм отговорен! - Сайлъс не успя да вникне в хумора на събеседника си. - Освен това хората ще се зачудят защо съм там, за кого разпитвам и по каква причина. Колко време мислите ще отнеме на някой злонамерен клюкар да направи връзка със семейство Дойл?
- Честно казано, никога не бих предположил, че сред познатите ви има хора, които посещават Тен Белс Пъб. Какво впечатление създава това за тях,  питам аз? - Робърт отново се ухили. - От друга страна, аз съм редовен клиент и доста хора знаят фамилията ми. Досега не съм забелязал това да се е отразила по някакъв начин на Хенри и Патриша, или пък на други мои роднини, освен разбира се, да породи жадно любопитство и завист.
Слугата се завърна с чая и поднос с лимонови бисквити и след като излезе, Робърт продължи:
- Признавам, че притесненията ви ми изглеждат малко чужди. Не знам как си представяте мястото, но ви уверявам, че е достатъчно прилично, въпреки че се намира в Ийст Енд. Виждал съм там доста хора, които могат да си позволят и по-изискана обстановка, но които със сигурност не биха приели да пият бирата си в някоя дупка.


Last edited by Разказвач on Fri Sep 04, 2015 8:32 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Sep 04, 2015 7:55 pm

Уокингам повдигна недоверчиво вежда.
- Предполагам включвате себе си сред тези хора, сър? Имате привилегията да сте отгледан в добро семейство, със сигурност не Ви липсват и средства. Както забелязвам, това не Ви спира да посещавате заведения от всякакъв сорт, иначе нямаше да водим този разговор.
- Да, включвам и себе си в това число,- Робърт кимна. - И защо не? Храната е добра, бирата е превъзходна, а и там можеш да срещнеш някои от най-удивителните хора, които са се пръкнали на тази наша славна английска земя. Красотата е навсякъде, милорд - трябва ли да си затваряме очите за нея, само защото не расте в саксиите, с които сме свикнали?
- Спестете си речта, мистър Дойл. Знам за какви "удивителни" хора говорите - певици, актриси, поети и новелисти. Хора, които живеят в собствените си илюзии. Младите и вепчатлителни умове със сигурност ги намират за изключително вълнуващи и привлекателни.
Уокингам се изправи, явно на мнение, че разговорът е изчерпан.
- Ще Ви придружа тази вечер до Тен Белс Пъб. В девет часа, щом смятата, че е добро време?
- Да, девет, десет - в колкото кажете. Къде сте отседнал? Можем да минем да ви вземем. Аз и Мириам, имам предвид.
- В "Ковънт Гардън".
- Разбирам. Предполагам искате в девет вече да сме в Тен Белс Пъб. Ще ви е удобно ли да минем към осем и половина?
Сайлъс кимна утвърдително.
- Ще Ви очаквам.
Back to top Go down
Сайлъс

Сайлъс


Posts : 125
Join date : 2012-12-27
Age : 32

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptySat Sep 05, 2015 6:26 pm

Робърт също се изправи и му подаде ръка.
- Желая ви успех, милорд. Надявам се накрая всичко да се нареди.

***

Когато бележката на професора пристигна, Уокингам бе чакал вече почти час в ресторанта. Беше изял повече канелени кифлички, отколкото се полагаше на един сдържан джентълмен и вродената му раздразнителност бе подхранена от глождещо чувство за вина. Ексцентричният правопис на Дел Монте никак не подобри вкиснатото настроение на графа, който, след като прочете и препрочете посланието, остана с впечатлението, че професорът го взема на подбив.
Сайлъс се оттегли в стаята си, за да се приготви за излизане. Беше се поинтересувал къде се намира Сейнт Джайлс (с което си спечели особен поглед от страна на консиержа) и след известно взиране в сребърния си часовник пресметна, че ще има време да се срещне с професора преди уговорката с Робърт Дойл. Тъкмо проверяваше джобовете си, за да се увери, че не е забравил нещо важно, когато пристигна ново съобщение - този път от Хенри Дойл, в което уведомяваше графа за завръщането си в Лондон и изразяваше нетърпението си да се видят. Уокингам извади отново часовника си, сякаш се надяваше, че ако го гледа достатъчно настоятелно от някъде ще се появи още време, което би му стигнало за да отиде до Кенсингтън. Тъй като нямаше надежда това да се случи, Сайлъс седна на писалището, както беше облечен с палтото си за излизане и набързо надраска бележка:

"Драги Хенри,
Отваря ми се възможност да проследя потенциален източник на информация по случая. Зная, че би било редно да те запозная с фактите, преди да предприема действия, за съжаление времето не ни е съюзник. Моля те да ми имаш доверие и да проявиш търпение. Ще те посетя утре сутрин и ще ти разкажа какво съм открил. Ангелите да ви закрилят.
У."


На излизане от хотела Уокингам остави писмото на рецепцията, като за пореден път през този ден нареди да бъде изпратено незабавно и се отправи към Сейнт Джайлс.
Back to top Go down
Разказвач

Разказвач


Posts : 385
Join date : 2012-12-27

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
2. Уокингам - Page 3 Left_bar_bleue4/42. Уокингам - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)

2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 EmptyFri Sep 11, 2015 3:42 pm

Когато му се наложи да потвърди за втори път, че иска да отиде точно на този адрес, Уокингам изгледа файтонджията ледено и просто чукна с бастунчето си в тавана. Кочияшът потегли мърморейки. Макар да не беше далеч от "Ковънт Гардън", обстановката се измени толкова рязко, че той се зачуди как е възможно мястото да е било оставено да се развива в такава скандална близост с престижните части в самото сърце на града.
Файтонът спря на тъмна улица, единственото осветление на която идваше от окачените тук-там над вратите фенери. Уокингам слезе и плати, а след това се огледа. Не можеше да се каже, че мястото е безлюдно, можеше да види доста разнообразни силуети наоколо, но едва ли можеше да се нарече оживено. Никой сякаш не бързаше за никъде.
- Сър, ще дадете ли милостиня за бедното сираче, сър? - окъсано хлапе на около шест или седем години изникна сякаш изпод земята пред Уокингам и подаде мръсната си шепа.
- Сър, милостиня, сър! - до него изникна друго такова хлапе, този път русо момиченце, притисна се в първото и простря мършавата си ръка. Мъглата се кълбеше около краката им.
Back to top Go down
Sponsored content





2. Уокингам - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2. Уокингам   2. Уокингам - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
2. Уокингам
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» 1. Уокингам

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
21st Century Digital Boy :: Играта :: Victoriana :: Децата на семейство Дойл :: 17 февруари 1867-
Jump to: